פנקס המטפלים הרשומים RCP

תעודת Registered Complementary Practitioner או בקיצור RCP, ניתנת למטפלים במקצועות הבריאות המשלימים ע"י מועצת ההסמכה הארצית.

מטפל RCP הנו מטפל מורשה באחד ממקצועות הבריאות המשלימים המאורגנים ומוכרים ע"י הלשכה למקצועות בריאות משלימים של ישראל, כמו גם ע"י העמותה המקצועית לתחומו.

תעודת RCP מאשרת כי המטפל עבר הכשרה מתאימה והינו אכן מטפל מוסמך, בקנה מידה ארצי.

מטפלים בשיטת לוסקי, חברים בארגון המטפלים בשיטת לוסקי, זכאים לתעודת RCP.

מועצת ההסמכה הארצית הינה גוף שהוקם ע"י הלשכה למקצועות בריאות משלימים של ישראל – ארגון הגג לעמותות מקצועיות בתחום הבריאות המשלימה, מתוך מטרה ליצור סטנדרטים של מקצועיות במקצועות אלה.

מועצת ההסמכה והלשכה מובילות את הסדרת תחום הטיפול המשלים בישראל מול רשויות המדינה, במטרה להפוך את מועצת ההסמכה לגוף שאמון על הפיקוח על העמותות המקצועיות, אשר קובעות את הסטנדרטים להכשרה מקצועית בתחומן עבור המטפלים ובתי הספר השונים, ובסופו של דבר להיות הסמכות העליונה בנושא המטפלים ברפואה משלימה/משולבת, באופן דומה ללשכת עורכי הדין עבור מקצוע עריכת הדין למשל.

כיום חברים בלשכה 8 ארגונים מקצועיים ביניהם שיטת לוסקי, מקצועות העיסוי, הומיאופתיה, פלדנקרייז, אלכסנדר, רייקי ואחרים. הלשכה מעודדת הצטרפותן של מקצועות נוספים המאוגדים ופועלים באופן התואם את תקנון הלשכה לאחריות מקצועית מבחינת הסטנדרטים להכשרה, אתיקה מקצועית, ופיקוח על המוסדות המכשירים כפי שמופיע בתקנון הלשכה ובהנחיות לרישום עמותה בלשכה.

פרטים נוספים על המועצה באתר הלשכה למקצועות בריאות משלימים – לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *